Start

Galeria

Facebook Stowarzyszenia

Kontakt

OZE

Drodzy Mieszkańcy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił nabór na dofinansowanie do budowy przydomowych pomp ciepła, instalacji solarnych, systemów fotowoltaicznych oraz małych elektrowni wiatrowych. Zachęcamy do wzięcia udziału, oto kilka informacji:

Program skierowany został do osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych będących właścicielami, współwłaścicielami i wieczystymi użytkownikami mieszkań i nieruchomości zabudowanych budynkami, które znajdują się w województwie opolskim.   

Mieszkańcy, którzy się zgłoszą, mogą otrzymać dotację z WFOŚiGW w wysokości do 30% kosztów kwalifikowanych, ale na jeden budynek mieszkalny/lokal mieszkalny może być udzielone tylko jedno dofinansowanie, a jego łączna kwota nie może być większa niż:

1) w przypadku instalacji wykorzystującej jedno odnawialne źródło energii:

 a) 15 000 zł dla osób fizycznych,

 b) 45 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych;

2) w przypadku instalacji wykorzystujących więcej niż jedno odnawialne źródło energii elektrycznej lub więcej niż jedno odnawialne źródło ciepła w połączeniu ze źródłem (źródłami) energii elektrycznej:

 a) 30 000 zł dla osób fizycznych,

 b) 90 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych. 

WAŻNE!!! Wniosek o dofinansowanie można złożyć do 60 dni po zrealizowanej już inwestycji. Trzeba posiadać protokół odbioru, fakturę, potwierdzenie dokonania zapłaty oraz oświadczenie wykonawcy. 

Taki wniosek składamy w sekretariacie WFOŚiGW w Opolu, ul. Krakowska 53 lub w Urzędzie Gminy Dąbrowa.

Tyle o dotacji, czyli tzw. refundacji. Jeśli potrzebujemy pożyczki na ten cel, można zgłosić się do BOŚ (Banku Ochrony Środowiska) w Opolu, który udziela pożyczek 3 % i max. 8 lat na mikro-instalacje tego typu.

Więcej informacji można zasięgnąć w Urzędzie Gminy Dąbrowa lub Stowarzyszeniu Miłośników Chróściny p. Katarzyny Gołębiowskiej –Jarek, pod nr tel. 516 665 741.

Więcej informacji tutaj: http://www.wfosigw.opole.pl/portal-beneficjenta/prosument-opolskiGościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top