Start

Galeria

Facebook Stowarzyszenia

Kontakt

Apel Stowarzyszenia Miłośników Chróściny

Szanowni Mieszkańcy i Przyjaciele Chróściny!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju przyłączamy się do apeli o pozostanie w domach, potraktujmy "kwarantannę społeczeństwa" poważnie - nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale głównie dla bezpieczeństwa naszych kochanych dziadków - seniorów. Zwracajmy także większą uwagę na zasady higieny, szczególnie prawidłowe mycie rąk oraz ogólny stan zdrowia. W razie jakichkolwiek pytań lub obaw została uruchomiona specjalna infolinia NFZ ws. koronawirusa pod nr. tel. 800 190 590.

Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty władz gminy - publikowane na witrynie internetowej Gminy Dąbrowa oraz stronach Gmina Dąbrowa oraz Wójt Gminy Dąbrowa - Katarzyna Gołębiowska Jarek. Zachęcamy także do pobrania aplikacji Gminy Dąbrowa na telefon, wszystkie komunikaty są również tam na bierząco umieszczane. My oczywiście także będziemy je tutaj udostępniać.

Apelujemy również o wzmożoną czujność i opiekę nad naszymi kochanymi seniorami. To oni są w tzw. grupie podwyższonego ryzyka, dlatego zadbajmy aby nasi dziadkowie, bliscy, sąsiedzi w podeszłym wieku nie musieli bez potrzeby opuszczać domów, zaproponujmy pomoc np. w zakupach, tak, aby jak najbardziej zminimalizować dla nich ryzyko.

Jednocześnie przypominamy, iż Biskup Opolski Andrzej Czaja udzielił dyspensy od obecności na niedzielnej mszy świętej. Jeśli nie czujemy się dobrze, mamy objawy przeziębienia czy po prostu obawiamy się o własne zdrowie to zostańmy w domu. Możemy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii poprzez środki masowego przekazu, bez obaw o zdrowie własne i innych oraz zaciągnięcia na siebie grzechu ciężkiego.

Dzieciom i młodzieży przypominamy, iż to nie są ferie. Na witrynie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz stronie Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Chróścinie są udostępnione materiały, tak aby czas spędzony w domu nie był czasem straconym.

I przede wszystkim prosimy o zachowanie spokoju. Panika to ostatnia rzecz, która jest teraz potrzebna. Przechodziliśmy już przez wiele trudności w naszym życiu - prywatnym i społecznym, a to po prostu jedna z nich. Stan zagrożenia epidemicznego jest stanem przejściowym, który minie, miejmy nadzieję jak najszybciej. Będziemy Was oczywiście na bierząco informować i przekazywać komunikaty władz gminy. W razie wszelkich pytań, uwag i wątpliwości zapraszamy do kontaktu, pomożemy w miarę nasych możliwości.

Bądźcie Zdrów!

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Fotokod

Szkoła Nauki Jazdy - DAKAR

Liceum o Profilu Strażackim

Statystyki odwiedzin strony

1065407
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
50
753
5501
21565
1065407
Go to top